Kolekcja 2021 – Sesja dla magazynu Viva

08/10/2021

Modele inspirowane kwiatem róży w niezwykłej sesji zdjęciowej

„Projektantka i jej muza… Izabela Łapińska kolekcję na 2021 rok stworzyła dla kobiet takich jak aktorka Aleksandra Hamkało – energicznych, a zarazem tajemniczych niczym najpiękniejszy z kwiatów – róża”

Viva! 17(639)

Kolekcja Izabeli Łapińskiej na 2021 rok to po raz kolejny hołd dla klasycznej i eleganckiej kobiecości. Modele które w niej można odnaleźć sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na formalne wyjścia. We wzorach przeważają delikatne kwiatowe kompozycje które w połączeniu z koronkowymi detalami tworzą unikalne kreacje. Cała kolekcja została wykonana z wysokiej jakości naturalnych materiałów, by jeszcze bardziej podkreślić jej szlachetność.

Kolekcja która została sfotografowana przez Marka Straszewskiego dla magazynu Viva! czerpie swoją inspirację z róży. Ten wyjątkowy kwiat posiada bogate znaczenie kulturowe i symboliczne. Utożsamiana z pasją, miłością i kobiecością od wieków jest inspiracją dla artystów wszystkich dziedzin sztuki. Już Homer w swoich dziełach opisywał różę jako symbol delikatności i piękna gdy przytaczał wizerunek bogini zorzy porannej Eos, a także mit o narodzinach Afrodyty jest z nią powiązany.

Projektantka inspirując się różą sięgnęła nie tylko po jej symbolikę, ale także po jej delikatną strukturę. Kultowa dla marki sukienka-pensjonarka zyskała lekką, zwiewna formę która zdaje się poddawać ruchom ciała. Delikatne falbanki i wiązania tworzą subtelną, nieprzesadzoną całość, a romantyczny wzór nadaje ostatni sznyt. Celem było stworzenie kolekcji dla kobiet ceniących sobie klasyczną elegancję, jednak pozostawiającą sobie pole do odrobiny zadziorności.

Powrót